07.05.2012

Przepraszam, że dziś tak późno piszę ale miałem wiele spraw to załatwienia. Dziś rano sobie usiadłem i tak myślałem o czym to napisać. Długo myślałem, lecz na nic sensownego nie wpadłem.
Dzisiaj miałem drugie podejście kathedry, ale uwaga: UDANE ! I tak z profanum stałem się sacrum. Aby dziś tego nie marnować i jakoś to uczcić udaję się do Dominikany na vesperae od vesper, czyli na nieszpory.

Deus, in adiutorium meum intende. Domine, ad adiuvandum me festina. Gloria Patri, et Filio, et Spiritui Sancto. Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum. Amen. Halleluia.

Plan Montparnasse 
Tove w podróży - Francja (1938)

W styczniu 1938 r. Tove wyruszyła ponownie do Paryża, ponieważ dostała dotację na tamtejsze studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych.  
Kobieta poznawała miasto zagłębiając się w jej architekturę i historię. Często szkicowała ciekawe budynki oraz chodziła do galerii aby poznawać dzieła Rembrandta, Tycjana, van Dycka i Rubensa. Na Montparnasse* spacerowała trasą rodziców, którzy przyjechali tu w swojej młodości. Tove Jnasson poznała różne szkoły artystyczne i ciekawych ludzi.
Podczas studiów opuści na pewien czas uczelnię ale wyjechać na wycieczkę turystyczno-malarską po Bretanii.

* Montparnasse - południowo-zachodnia część Paryża
Obraz namalowany podczas wycieczki po Bretanii

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz