07.11.2012

Alicja w Krainie Czarów w wersji Tove Jansson

"Szał Tove" powoli się rozkręca a do jej setnych urodzin jeszcze 2 lata.
Każdy wie, że Tove Jansson była ilustratorką m.in. Hobbita, czyli tam i z powrotem Tolkiena, czy Alicji w Krainie Czarów Lewisa Carrolla. I właśnie ta druga książka zaszczyciła całą Polskę..

Wydawnictwo "Bona" jakiś czas temu zaprezentowało "Alicję w Krainie Czarów" właśnie ilustrowaną przez Tove Jansson. Tłumaczem książki została Elżbieta Tabakowska. 112 stronicowa książka w twardej okładce z grafiką wykonaną pierwotnie w latach 60 można nabyć za 39.90 zł.

Osobiście prócz księgarni "Bona" nie wiem gdzie można ją kupić, ale jak ktoś się uprze to znajdzie. Patronem medialnym wydania stała się m.in. xiegarnia.pl oraz czasdzieci.pl.

Ilustracje do książki
Opis ksiązki ze strony wydawnictwa:
"Książka Lewisa Carrolla jest jedną z najpoczytniejszych pozycji literatury dziecięcej na świecie: została przetłumaczona na ponad 125 języków. Bona przypomina przygody Alicji w zupełnie nowym tłumaczeniu prof. Elżbiety Tabakowskiej - która opatrzyła je posłowiem - oraz z ilustracjami niezastąpionej Tove Jansson. Opracowanie graficzne, wykonane pierwotnie w latach 60., zostanie zaprezentowane polskim czytelnikom po raz pierwszy. W wyniku tego niezwykłego połączenia tekstu i ilustracji powstało idealne na prezent, ekskluzywne wydanie."
www.wydawnictwobona.pl

3 komentarze:

  1. Książkę można kupić w większości stacjonarnych i internetowych księgarń w Polsce. Problematyczna może być jedynie jej dostępność w EMPIKU.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja ją widziałam w Krakowskiej Literze

    OdpowiedzUsuń
  3. W Empiku można dostać książkę za 39,90 zł (przez internet 36,99 zł).

    OdpowiedzUsuń