14.09.2012

Powroty

Tak, pierwszy news w tym roku szkolnym :)
W końcu wysiliłem swój umysł i znalazłem lukę z moim wypełnionym już od dawana kalendarzu i napisałem ten news. Nie porusza on konkretnego tematu; jest on mieszaniną wszystkich nowości od odstatniego newsa. Zaczynamy.

Jak podaje wydawnictwo Nasza Księgarnia od 10.10.2012 będziemy mogli znaleźć na półkach księgarni drugi tom w którym zgromadzono cztery książki z niezapomnianego cyklu Muminków: "Pamiętniki Tatusia Maminka", "Opowiadania z Doliny Muminków", "Tatuś Muminka i morze" oraz "Dolina Muminków w listopadzie".
W księgarniach zakupimy ten tom za 59.90 zł a u samego wydawcy 53.90 zł.

***
Nasza Księgarnia nadal nie podaje, żadnych informacji na temat daty wydania "Uczciwej oszustki".

***
Japońskie przedsiębiorstwo Suzuki, produkujące wiele modeli pojazdów wykorzystała do swojej reklamy nowego samochodu MRwagon bohaterów z serii Muminki. W reklamie możemy zobaczyć Włóczykija grającego na harmonijce i Małą Mi śpiewającą z kartki.


Cała piosenka Małej Mi:


***
W Japonii już od wiele lat świętuje się Moomins`s Day. Tak jak zwykle przypadł na 9 sierpnia. Z tej też okazji wyszły z taśmy produkcyjnej nowe muminkowe gadżety (m.in. kalendarz na rok 2013). Poniżej umieszczam fotografie z obchodów Dnia Muminków.

ムーミンの日の集い
http://www.moomin.co.jp/images/12mooday/moo_cafe3.jpg
ムーミンの日の集い エコバッグ配布
http://www.moomin.co.jp/images/12mooday/etegami.jpg
http://www.moomin.co.jp/images/12mooday/moo_ktaro10.jpg
http://www.moomin.co.jp/b-goods/120810/moomindey1.jpg

***
Z racji, że jestem z miasta w którym powstawały wszystkie odcinki Opowiadań Muminków dowiedziałem się, że do Łodzi Bajkowej czyli projektu w którym stawia się pomniki znanym produkcjom SeMaForu za kilka lat powstanie pomnik Muminka. Dokładana data oraz miejsce gdzie stanie pomnik jest nieznane - mam nadzieję, że to będzie przed moim domem :D

Tschüss!

1 komentarz:

  1. Nie spodziewałam się, że kiedykolwiek trafię na takiego bloga. Trafiłam tu przez przypadek i na pewno zapamiętam ten adres. Muminki uwielbiam, Finlandia mnie fascynuje, a Tove intryguje. Wszystko to jest tak tajemnicze, że aż chce się wiedzieć więcej. Muszę kiedyś spędzić jesień w Finlandii by poczuć ten klimat.

    OdpowiedzUsuń