10.05.2012

Działalność - Dzieciństwo w rysunku (1917)

Wczoraj prawie cały dzień wstawiałem poprawki do planu pracy drużyny na obóz - masakra... Namiestnik jeszcze nie ułatwia roboty, tylko ją dorzuca. Jego wytyczne uważam za całkowicie bezsensowne, też mu się zachciało na stare lata zmieniać wygląd planów pracy.

Jeden z celów wygląda tak:
"Zrealizuję przynajmniej 70% zajęć w terenie."
komentarz namiestnika: "Była już taka epoka w historii Polski, gdy realizowano 150% normy."

I jak tu się nie zdenerwować, ale utrzymałem stoicki spokój i prowadziłem trwałą, choć trochę brutalną konwersację. Po stadzie mojej "pseudoironii" namiestnik oddał mnie w ręce innego instruktora w KH. Zobaczymy kogo dostanę. Czuję się trochę jak Jezus w słynnym powiedzeniu "od Annasza do Kajfasz".

Kolejne relację z przedobozowych przygotowań będę podawać na bieżąco - oj wiele się wtedy dzieję!
Dziś również zaczynamy nowy dział. Nazwałem go Działalność, ale nadal nie wiem czy to dobra nazwa. W tym dziale będę wspominał o wybranych szkicach, obrazach czy rysunkach - ogółem dziełach artystycznych. Do opisu dzieła będę podawać wydarzenia historyczne, jakie w tym czasie się rozgrywały, aby ukazać Wam jak na sztukę Tove działa świat zewnętrzny.

Działalność - Dzieciństwo w rysunku (1917)

Podczas gdy jej matka zawodowo pracuję nad ilustracjami, Tove również chwyciła za ołówek i niemal nauczyła się rysować, zanim mogła mówić. Mała Tove, tak jak każde dziecko rysowała ludzi, zwierzęta i fantastyczne istoty. W tym poście przedstawiam jeden z nielicznych zachowanych rysunków artystki. Kiedy Tove go rysowała miała miała około dwóch lat.

GDZIE INDZIEJ NA ŚWIECIE
Kolejne łzy wojny światowej płyną po Europie. Carat Rosji rozpada się po lutym i tworzy się Rewolucje Październikowa. W tym samym czasie, Finlandia podjęła kroki zbliżające ją do ogłoszenia pełnej niezależności od Rosji. brytyjski minister zapowiedział powstanie państwa żydowskiego w Palestynie.

2 komentarze:

  1. ta tabelka taka jakaś dziwna ale reszta spoczko

    OdpowiedzUsuń
  2. Wiem, że ta tabelka jakoś nie bardzo pasuję :( ale nie mam żadnego innego pomysłu

    OdpowiedzUsuń