13.05.2012

Działalność - Domowe wydawnictwo Tove (1925)

Dziś niedziela, a jutro znów zaczyna się nowy tydzień - nie chcę. Szkoła, drużyna, obowiązki, sacrum i wiele wiele innych. Ostatnio myślałem nad tym aby rozruszać trochę blog bo stał się dość drętwy i ubywa czytających (nie wspominając o komentujących). O moich przedsięwzięciach napiszę dopiero gdy się skontaktuję z kochaną Jamatką (ale to dopiero za tydzień bo obecnie jest w stanie odpoczynku od internetowego zgiełku). 
Oj, będzie się działo...

Wczoraj otrzymałem na e-mail wiadomość z pytaniem, czemu nie umieszczam nic o Muminkach - odpowiedź jest prosta: Bo ten blog nie jest poświęcony Muminkom :)
Oczywiście będą się tu pojawiały informację o tych sympatycznych trollach albo w bardzo okrojonej wersji. I nie namówicie mnie na umieszczanie tego przesłodzonego i strasznie wypaczonego japońsko-fińsko-holenderskiego serialu jakim jest produkcja pt. "Muminki" - tak, to moje zdanie.
W tym celu zapraszam na www.muminki.eu !!!

Działalność - Domowe wydawnictwo Tove (1925)

Opowiadanie nr. 44 z 1925r.
Tove miała zaledwie 11 lat kiedy wydała czternaście książeczek swojego autorstwa. Książki były samodzielnie pisane, ilustrowane oraz własnoręcznie klejone. W książkach zamieściła własne baśnie o aniołach, raju, śmierci i piekle. Również znalazły tam swoje miejsce horrory i opowieści o duchach. Wszystkie książeczki przerwały do naszych czasów.

Po mimo bardzo obszernych poszukiwań odnalazłem tylko jedną okładkę a w zasadzie stronę tytułową jednego z opowiadań pod tytułem "Döden" (szw. śmierć).

GDZIE INDZIEJ NA ŚWIECIE
We Włoszech Mussolini ogłosił się dyktatorem, podczas gdy w Niemczech Adolf Hitler wydaje "Mein Kampf" (Moja walka).Tornado zabija 698 ludzi w stanie Missouri, Illinois i Indiana (USA).

1 komentarz:

  1. Spoko Piotrusiu. Nie nenerwuj sie. Nic nie zmieniaj na siłę prowadź blog jak prowadzisz, a rozrusza się sam z czasem jak tylko wrócę z "Urlopu" ;)
    Już wszystko wymyśliłam i jutro ci napisze jak co będzie wyglądało.
    Blog muminki.eu... a raczej strona muminki.eu ruszy jak obiecałam za tydzień. Właśnie sporo pracy mnie w związku z tym czeka, dlatego siedzę na razie cicho, bo czasu szkoda.

    OdpowiedzUsuń